FC Katalonia

01.09.2013

Barwy

Opis klubu dodany przez:

Na przełomie sierpnia i września 2013 grupa pasjonatów futbolu utworzyła amatorski zespół piłkarski, dla którego inspiracją były sukcesy FC Barcelony oraz wspólnoty autonomicznej Hiszpanii – Katalonii.

FC Barcelona jest to najbardziej utytułowany klub w XXI w. Od początku wieku drużyna grająca w granatowo-bordowych barwach aż trzykrotnie zdobywała tytuł najlepszej klubowej drużyny Europy (Liga Mistrzów UEFA), dwukrotnie sięgała po Klubowe Mistrzostwo Świata, dwa razy po Superpuchar UEFA, sześć razy po Mistrzostwo Hiszpanii, dwa razy po Copa del Rey oraz sześciokrotnie po Superpuchar Hiszpanii.

Sukcesy, które osiągnęła drużyna ze słonecznej Hiszpanii są dla nas wzorem oraz motywacją do dalszej pracy. Nasze barwy są koloru filetowego i oddają naszą szlachetność oraz elegancje (zarówno w grze, jak i w zachowaniu poza boiskiem).

W debiutanckim sezonie Amatorskiej Leszczyńskiej Ligi Orlika zajęliśmy 8 miejsce.

Siedziba: Leszno

Barwy: fioletowe Liczba zawodników: 16