IX kolejka 21.01.2015

Tankersi vs. FC Katalonia

W ramach 9 kolejki Rydzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej podejmowaliśmy zespół Tankersów. W pierwszej rundzie po emocjonującym spotkaniu zremisowaliśmy 3:3. Tym raazem liczyliśmy na komplet punktów.

Niestety nasze oczekiwania przerosły umiejętności. Po bardzo słabym meczu ulegliśmy 1:13. Jedyną bramkę dla FC Katalonii zdobył Daniel Knecht. Nasz rywal był wyraźnie lepszy, jednak wypada opisać dwie nieprzyjemne sytuacje z tego spotkania.

Przede wszystkim fatalny poziom sędziowana. Arbiter Łukasz Płużycki w 6 minucie gry zademonstrował całkowitą stronniczość lub brak znajomości przepisów gry w piłkę nożną. Po faulu naszego kapitana – Patryka Borowskiego na Łukaszu Sobeckim, poszkodowany wziął piłkę w rękę i rzucił nią w twarz zawodnika FC Katalonii. Z niezrozumiałych powodów sędzia ukarał obu zawodników żółtą kartką.

Sędziemu polecamy lekturę „Potopu”. Drogi arbitrze: kończ waść wstydu oszczędź.

Drugą bardzo nieprzyjemną sytuacją było zachowanie Piotra Moskiewicza. Nasz bramkarz po szóstej straconej bramce zszedł do szatni. Niektórzy nie dorośli do grania w zespole. Wszyscy przegrywamy i wszyscy wygrywamy.

NA PELNEJ!