VII kolejka 7.01.2015

FC Katalonia – Lubema

Po kilkutygodniowej przerwie świąteczno-noworocznej powróciły rozgrywki Rydzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej. Tradycyjnie na boisko w hali sportowej przy ul. Jana Kazimierza wybiegło 8 drużyn.

Naprzeciw naszemu zespołowi tym razem stanęli gracze Lubemy – zespołu, który w pierwszych 6 kolejkach zgromadził ledwie 4 „oczka”. Zważywszy, że przed spotkaniem wyprzedzaliśmy naszego środowego rywala raptem punktem, było to spotkanie o wielkiej wadze.

Do spotkania przystąpiliśmy w szerokim zestawieniu. Dobrymi wiadomościami były powroty Moksiewicza oraz najlepszego strzelca zespołu Patryka Borowskiego.

FC Katalonia:

Moksiewicz – Niedbała, D. Knecht – Augustyński – Patryk Borowski (K)

Rezerwowi:

P.Knecht, Rzeźniczak, Napierała

Przez pierwsze dziesięć minut meczu działo się wiele, lecz żaden zespół nie potrafił zadać ostatecznego ciosu.

Na siedem minut przed przerwą rozpoczął się prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Najpierw dla Lubemy trafił Ganowski. Jednak zespół naszych rywali ledwie przed 120 sekund cieszył się z prowadzenia. Wyrównanie padło po bramce Adriana Augustyńskiego.

Nim zdążyliśmy się nacieszyć remisem Sienko pokonał Moskiewicza i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Nasz zespół nieco podrażniony takim obrotem ostro wziął się do roboty. Najpierw cudowną bramkę zdobył Rzeźniczak. Piłka po jego strzale wpadła w samo okienko bramki rywala. Był to premierowy gol 23 latka w tym sezonie.

Minutę przed przerwą ponownie dał znać o sobie Augustyński, wyprowadzając Katalonię na prowadzenie.

Po zmianie stron obie drużyny miały swoje sytuacje. Jednak ani Daniel Knecht, ani Ganowski nie potrafili wpakować piłki do siatki w dogodnych sytuacjach.

W drugiej części gry jedynie najlepszy tego dnia na boisku Adrian Augustyński trafił do bramki rywali kompletując hat-trick.

To był dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu. Nasz rywal postawił twarde warunki gry, jednak potrafiliśmy im się przeciwstawić. Idziemy w górę tabeli!

FC Katalonia vs. Lubema 4:2

Tankersi vs. Nuss.pl 2:0