II kolejka

Dziś i jutro (8, 9 kwietnia) na leszczyńskich Orlikach zostaną rozegrane spotkania drugiej kolejki Amatorskiej Leszczyńskiej Ligi Orlika. Przed tygodniem w ramach pierwszej serii spotkań rozegrano siedem meczów, w których padło aż 27 bramek, co daje średnią ponad trzech i pół gola na mecz. W czterech spotkaniach padł wynik nierozstrzygnięty.

Jako pierwsi na boisko wybiegną gracze Tankersów i FC Gronowo. Dla wicemistrzów z poprzedniego sezonu będzie to pierwsza gra w obecnych rozgrywkach. Przed tygodniem zespół pauzował. Gronowiacy, których podejmowaliśmy w piątek w ramach sparingu, poprzedni mecz ligowy zakończyli wynikiem nierozstrzygniętym – 2:2 z Lubemą. Obie bramki zdobył najlepszy tamtego dnia Król. Pojedynek zapowiada się ciekawie. Czy Tankresi będą potrafili równie skutecznie grać jak rok temu? Czy wejdą oni z „przytupem” w nowy sezon? Czy FC Gronowo pokaże lepszą formę niż przed tygodniem? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznamy już we wtorek. Początek spotkania o 19:10.

Zaraz po nich na boisko wybiegną gracze Eden Green i Cerber Alarmy. Zdobywca pucharu sprzed roku w poprzednim spotkaniu zremisował 2:2 z debiutującym zespołem Przemixu. Bramki zdobyli Glapka oraz Tomczak. Z kolei Cerber Alarmy po efektownym zwycięstwie 4:1 nad Nuss.pl będzie chciał podtrzymać dobrą passę. Zespół liczy przede wszystkim na Zawidzkiego, który w poprzednim spotkaniu zdobył hat-tricka. Z pewnością i w tym będzie chciał poprawić swój dorobek bramkowy. Zapowiada się świetny mecz, który rozpocznie się punktualnie o 19:40.

W ostatnim wtorkowym pojedynku naprzeciw siebie staną piłkarze Lubemy i Protetici. Jak wspomniano wcześniej, Lubema zremisował pierwszy mecz z FC Gronowo 2:2. Bramki zdobyli Wolański i Ganowski. Znacznie gorzej spisali się gracze czwartego zespołu ligi drugiej sezonu 2013. Ulegli gładko Żuczkom 0:2.

Wszystkie wtorkowe spotkania zostaną rozegrane na Orliku przy ul. Generała Stefana Grota-Roweckiego.

Dzień później na Orliku przy ul. Łowieckiej odbędą się cztery kolejne spotkania.

O 18:30 LOB podejmie drużynę Przemixu. Pomarańczowi w pierwszej kolejce zremisowali z United. Przemix natomiast zaliczył bardzo dobry debiut w rozgrywkach ALLO. Remis 2:2 z silnym Eden Green trzeba rozpatrywać w tych kategoriach. Bramki zdobyli Łagoda i Świątek. Zapowiada się wyrównane spotkanie.

O 19:10 Żuczki podejmą zespół FC Katalonii. W pierwszym spotkaniu gospodarze pewnie wygrali z Proteticą 2:0. My zremisowaliśmy z Oknoplastem w nieszczęśliwych okolicznościach. Środowy mecz będzie szansą na nasze pierwsze zwycięstwo w historii ALLO.

Liczymy przede wszystkim na duet ofensywnych graczy – Patryk Borowski i Martin Janek. Niestety mamy duże problemy kadrowe. Od początku sezonu problemy zdrowotne prześladują Kamila Kabałę, który jeszcze nie zadebiutował. Innym bramkarz – Piotr Piotrowski również będzie nieobecny. Z tego powodu w bramce zobaczymy jednego z bohaterów pierwszej kolejki Filipa Twardowskiego. Zagrożone są występy Przemysława Rauhuta i Krzysztofa Kajla. Dlatego prawdopodobny jest występ od pierwszych minut Jędrzeja Bulera, który pierwszej kolejki nie zaliczy do udanych (zawinił przy utracie drugiego gola). Problemy dotyczą też drugiej linii. Marcin Grad doznał urazu kręgosłupa, przez co nie zagra przez miesiąc. Dużą nadzieję kładziemy w rezerwowych w poprzednim meczu braciach Borowskich – Jacku oraz Marku, a także w Dawidzie Rzeźniczaku. Zwłaszcza doświadczony duet, który udanie zaprezentował się w piątkowym sparingu, ma szansę na występ. Czeka nas ciekawy mecz w którym emocji i jak zawsze w naszym przypadku walki nie zabraknie.

O 20:20 zespół Prawuckich podejmie United. Gospodarze środowego spotkania przed tygodnie rozgromili Laminaty aż 7:1 i został pierwszym liderem tabeli w tym sezonie. Drużyna United uzyskała jeden punkt po bezbrakowym remisie z LOB. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Prawuckich będzie niespodzianką. Brak presji na drużynie „zjednoczonych” może jej tylko pomóc.

O 20:20 mistrz z poprzedniego sezonu Oknoplast podejmie Laminaty. Oba zespoły mają coś do udowodnienia. Okienni słabo rozpoczęli sezon przegrywając z Eden Green superpuchar, a później będąc zespołem gorszym od Katalonii. Laminaty mają szansę na zmazanie plamy po zeszłotygodniowym blamażu. Zapowiada się ciekawy pojedynek. Tym spotkaniem zakończą się mecze drugiej kolejki Amatorskiej Leszczyńskiej Ligi Orlika.

Pauzuje zespół Nuss.pl.

Podsumowując czeka nas kolejna bardzo ciekawa seria gier. Liczymy na świetne widowiska oraz na pierwsze, historyczne zwycięstwo FC Katalonii w ALLO.

NA PEŁNEJ