II kolejka 19.11.2014

W drugim spotkaniu sezonu naprzeciw nas stanęli zawodny Tankersów. W poprzednim sezonie drużyna ta stanęła na podium rozgrywek halowych, a w 2014 roku okazali się najlepsi w rozgrywkach ALLO. Ponadto w pierwszej serii gier wygrali aż 6:3 z drużyną Cerber Alarmy. Trudno więc się dziwić, że to oni byli zdecydowanymi faworytami środowej potyczki.

Spotkanie rozpoczęliśmy w następującym zestawieniu:

Ciesielski - Jędrowiak, P. Knecht – D. Knecht – Patryk Borowski

Ławka rezerwowych: Skubiszyński, Rzeźniczak

Już przed spotkaniem mieliśmy kilka problemów. Niestety tylko 5 zawodników było dysponowanych od pierwszej minuty. W związku z tym nasz skład wyjściowy był jedynym możliwym. Dopiero w późniejszych minutach meczu na naszej ławce zasiedli dwaj zawodnicy.

Przedmeczowe zamieszanie spowodowała pewną nerwowość. Już w 1 minucie Rafał Stężycki strzelił gola dla Tankersów.

W 5 minucie Grzegorz Posikata strzałem z dystansu, przy sporym udziale naszego bramakrza Mateusza Ciesielskiego, podwyższył prowadzenie na 2:0.

W kolejnych minutach coraz lepiej prezentował się nasz zespół. Dobry sytuacje marnowali kolejno Patryk Borowski i Oskar Jędrowiak. Niestety nie udało się nam zdobyć kontaktowej bramki do przerwy.

Po zmianie stron nasz zespół dalej naciskał na rywali. Tankersi z kolei skupili się na szybkich kontratakach, lecz Ciesielski spisywał się bardzo dobrze.

W 28 minucie Patryk Borowski zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka przy krótkim rogu bramkarza wpadała do siatki.

Stracona bramka spowodowała nerwowość w szeregach naszych rywali.

Niestety kilka minut później efektowna akcja całego zespołu zakończona celnym strzałem przez Przemysława Gruszkiewicza, wyprowadziła rywali na dwubramkowe prowadzenie.

W tym momencie wydawało się, że druga porażka naszego zespołu jest przesądzona.

Jednak jak wiadomo w piłce niemożliwe nie istnieje. Najpierw kontaktowego gola strzelił Patryk Borowski, a na 30 sekund (!) przed końcem Skubiszyński w szczęśliwy sposób wyrównał stan rywalizacji na 3:3.

Takim wynikiem skończył się mecz, za który należy pochwalić cały zespół. Zwłaszcza za walkę do ostatnich sekund. Brawo!